מהו בדיוק הפרקט הפולימרי, ובאילו מרחבים הוא מתאים ונפוץ במיוחד?

רבים לא בדיוק מכירים את המושג פרקט פולימרי, ואולי לא בדיוק מבינים מהם היתרונות של סוג פרקט זה, על סוגים אחרים של פרקט למינציה סינטטי. ובכן, בדומה לכלל סוגי פרקט הלמינציה, הפרקט הפולימרי הוא פרקט סינטטי, כלומר שאינו מיוצר מחומרי עץ טבעיים. מאידך, הפרקט הפולימרי ייחודי בכך שהוא מיוצר מ-PVC, שהוא כידוע לכולנו חומר נפוץ במיוחד בעולם התעשייה והבנייה של ימינו. חומר זה מצטיין בעמידות שחיקה ומים ברמה הגבוהה ביותר, והוא מעובד כך שהוא נעשה דמוי פרקט איכותי ביותר. כך, משתמשים בו במרחבים בהם יש נחיצות במראה עץ עמיד במים לחלוטין – כמו במרחבים של חדרי כושר, ספא, בריכה וכדומה, וכן במרחבים ביתיים בהם רוצים לשמור על איכות לאורך זמן.

כיצד מנקים את הפרקט הפולימרי בצורה הטובה ביותר, ומהם הדגשים לכך?
איך מנקים? ניקוי של פרקט פולימרי הוא למעשה פשוט בהרבה מניקוי של כל סוג אחר של פרקט, שכן כפי שהסברנו הפרקט הפולימרי עשוי PVC, ועמיד לחלוטין בפני מים. כך, למעשה, ניתן לבצע שטיפה רגילה ברצפת הפרקט, מה שנראה כמו פנטזיה רחוקה עבור מי שמכיר את הפרקטים המיושנים בהם לא ניתן לגעת עם טיפת מים פן יתנפחו.
דגשים מיוחדים – אין דגשים מיוחדים מאוד לניקוי PVC, וכך למעשה גם לפרקט פולימרי אין דגשים ייחודיים באופן בולט. מומלץ להבריק את הפרקט, ובהחלט ניתן ליישם עליו חומרים לניקוי פרקטים שיכולים להתאים גם לו – אבל גם עם חומרי שטיפה רגילים ובשטיפה שיכולה להיות מבוססת הן על ספונג'ה והן על גריפת מים – ניתן לנקות בצורה איכותית ונוחה במיוחד את הפרקט הפולימרי.

יתרון גדול של הפרקט הפולימרי, הוא כמובן ביכולת הניקוי האיכותית והנוחה עבורכם
כשבוחרים משטח פרקט עבור מרחבים שונים, בין אם לבריכה ציבורית ובין אם לתוך כתלי הבית שלכם, צריך לחשוב על כל הפרמטרים הרלוונטיים. ניקוי נוח הוא פרמטר חשוב במיוחד, ובהקשר זה פרקט פולימרי מוכיח את עצמו באופן בולט כסוג הפרקט הקל ביותר לניקוי, עם מאה אחוז עמידות בפני מים.

ניקוי פרקט פולימרי