ייבוש תת רצפתי

ברשותיינו מכונות ייבוש תת ריצפתיות לייבוש חול\שומשום ללא פירוק ריצוף מכונות ליייבוש קירות וריצוף יבשנים סופחי לחות בלואררים.
ייבוש תת ריצפתי ייבוש של מצע החול/שומשום מתחת לאריחי הריצוף ללא פירוק הריצוף.
ממשיכים לתפקד בבית בשגרה רגילה ישנם מסננים מיוחדים אשר נותנים המשך חיים תקינים בבית. פרק זמן הייבוש נע בדרך כלל בין שבועיים ל-6 שבועות תלוי במצע החול או שומשום ורמת הרטיבות.
כול המכונות גרמניות ובעלות תו תקן גרמני ואירופי.
לפני תחילת עבודה מבצעים בדיקת לחום וגם בסיום.
נסיון של 30 שנה בנזקי מים ואש


נזילה היא עניין פשוט לכאורה, שכולנו נצטרך להתמודד איתו לפחות אחת במהלך חיינו. הטיפול בנזילה יכול להיות פשוט ומהיר, או לחילופין, ארוך ומורכב. בכל מקרה, לאחר איתור הנזילה והטיפול בה, עשויה להיוותר רטיבות כלואה ברצפה, אשר בטווח הרחוק, תזיק משמעותית למבנה ולבריאות השוהים בו – שכן רטיבות עשויה לגרום להתרופפות חיבורים, עובש, התנפחות, אלרגיות וזיהומים נוספים. מסיבה זו, חשוב מאוד לבצע ייבוש תת רצפתי בהקדם, כך שנוכל למנוע את המצבים הללו ולמעשה "להקדים תרופה למכה". אז מהו ייבוש תת רצפתי, כיצד הוא מתבצע ומה עוד חשוב לדעת בנושא? הכל לפניכם במדריך הבא.

מהו ייבוש תת רצפתי?
מזה שנים רבות ועד לא מזמן, הפתרון העיקרי לחדירת מים לרצפה היה פירוק הריצוף כולו, ייבוש הרצפה וריצופה מחדש. פרט לחוסר הנוחות הברור המתלווה לתהליך, מדובר בפתרון אשר דרש עלויות בלתי מבוטלות וגרם לאנשים רבים לוותר עליו – וכך למעשה להסתכן בנזקים משמעותיים למבנה ולבריאותם. כיום קיימים פתרונות איכותיים ומתקדמים לעניין הרטיבות התת-רצפתית, אשר אינם דורשים פעולות מורכבות מאוד או עלויות גבוהות. אחד מהפתרונות היעילים והטובים ביותר למצב זה, הוא ייבוש תת רצפתי. מדובר בפעולה שמטרתה לטפל בנזקי המים באמצעות שאיבה תת רצפתית. במהלך הפעולה, הלחות שמתחת למרצפות למעשה "נשאבת" או מיובשת באמצעות צינורות המוחדרים לתוך הריצוף. הפעולה אינה דורשת שבירת רצפות, לכלוך או עבודה ארוכת טווח.

מתי נזדקק לייבוש תת רצפתי?
ייבוש תת רצפתי הוא פעולה שיש לבצע כאשר אנו מבחינים בסימנים כלשהם לרטיבות מתחת לריצוף. הסימנים הבולטים ביותר שמאפיינים מצב זה הם התנפחויות, כתמים מוזרים, קילופי צבע, ריחות או כתמים של ריקבון, ריחות של עובש או אף מעין "פריחה" במרווח שבין האריחים. במקרה כזה, חשוב להזמין אנשי מקצוע בהקדם לצורך הערכת המצב, שכן כל דחייה נוספת עלולה להסב נזקים רבים – הן למבנה עצמו והן לשוהים בו.

מי מבצע ייבוש תת רצפתי?
ייבוש תת רצפתי הוא פעולה שצריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים בלבד. כלומר, כאלה העוסקים בתחום כבר זמן רב ויודעים כיצד לבצע את הפעולה בצורה הטובה ביותר. חשוב מאוד להבין כי ייבוש תת רצפתי שלא נעשה על ידי אנשי מקצוע טובים, עלול להותיר את הרצפה שמתחת למרצפות מעט לחה – עניין אשר לא בהכרח יורגש בהתחלה, אך יסב נזק משמעותי למבנה בטווח הרחוק. כמו כן, אנשי מקצוע מיומנים יידעו לזהות מהיכן מגיעה הנזילה ואם היא עדיין פעילה.